Házená

Nejprodávanější produkty

Házená

Házená

Tento sport je velmi oblíbený a rozšířený sport nejen mužů a žen ale iu dětí po celém světě. Házená je týmová a míčová hra , která se skládá z dvanácti hráčů, přičemž na hrací ploše se nachází sedm hráčů a jeden z nich je brankář. Házená má dva poločasy a mezi mini mají hráči přestávku jen 10 minut. Je to sport, který se může zdát na první pohled snadný, protože si tam hráči házejí a odrážejí míč tak, aby ji hodili do soupeřovy brány. No pravda je jiná. Házená je velmi fyzicky náročný sport, protože hráči jsou v neustálém pohybu přibližně 2x po 30 minut. Samozřejmě že tento čas neplatí pro děti, které se tomuto sportu věnují. Takže lidé co věnují tomuto sportu mají výbornou kondici a jsou velmi fyzicky zdatný.

Házenkáři při nástupu na zápas mají oblečené dresy ve stejné barvě, avšak musí viditelně odlišovat od soupeřů. Dále musí mít hráči na nohách obutou sportovní obuv . Samozřejmě že při házené nesmí chybět ani míč .

Házenkářský míč

Míč na házenou musí být podle pravidel kulatá a vyrobená buď z kůže nebo syntetického materiálu. Dále nesmí mít házenkářská míč lesklý ani hladký vnější materiál. Házenkářský míč může být ve třech různých rozměrech. A to:

50 - 52cm a s hmotností 290 - 330g - tato míč je vhodná pro žákyně ve věku 8 - 14let a pro žáky ve věku 8 - 12 let. Toto je velikost míče IHF 1.

54 - 56cm s hmotností 325 - 375g - tuto míč používají ženy a dorostenky ve věku nad 14 let a žáci ve věku 12 - 16 let. Toto je velikost IHF 2.

58 - 60cm s hmotností 425 - 475g - tato míč je nejvhodnější pro muže a dorostence ve věku nad 16 let.

V naší nabídce naleznete míče od dodavatele SPOKEY v rozměrech 54 - 56cm a 58 - 60cm.

Házenkářské dresy

Dresy na házenou jsou velmi podstatné. Pokud hráč nemá na sobě dres, tak se nesmí účastnit hry. Hráčský a brankářský dres je odlišný. Hráči mají na sobě oblečené trička s krátkým rukávem a kraťasy. Přičemž brankář mě na sobě oblečené tričko s dlouhým rukávem a dlouhé kalhoty. Dresy na házenou mohou mít jakoukoli barvu, avšak podmínkou je aby měl celý tým stejnou barvu dresů a odlišnou od soupeře, až na brankáře. Ten musí být barevně odlišný i od hráčů tak i od soupeřova brankáře. Na tričkách které mají všichni hráči oblečené se nachází také vpředu i zezadu číslo hráče. Každý hráč v jednom týmu mě jiné číslo. Čísla na dresu vpředu musí být velké alespoň 10cm a číslo zezadu nejméně 20cm. Barva těchto čísel musí být také zřetelně odlišná od barvy dresu. Každé družstvo má i svého kapitána. Kapitán musí být označen páskou na rameni která musí být 4cm široká.

obuv

Hráči jsou povinni nosit na zápas jen sportovní obuv . Pokud ji nemají, tak se nesmí zúčastnit zápasu.