První boty

 
 
 

Kontaktujte nás:  +421 909 218 395  (Po - Pá: 9:30 - 17:00)

E-mail:  objednavky@market24.sk , Od 16.3.2020 do odvolání je naše prodejna ZAVŘENÁ

 
 
 
 
 
Úvod > První boty
 
 
 

První boty pro dítě

Vaše miminko začalo štvornožky, plazit se, zda se stavět nebo udělalo první krůčky. Jaké botičky mu máme vybrat a na co si máme dávat pozor při péči o dětskou nohu.

Péče o dětské nohy

Stejná zásada platí nohy Vašeho dítěte jako i na zuby - starat se o ně správně od začátku a předejdete pozdějším problémům v životě.
"Odhaduje se, že člověk projde 115.000 mil (přibližně 185 tis kilometrů) v životě - to je 8 -10 tisíc kroků za den. "a 90 procent dětí má problémy s nohama, ale máte jen mít jeden pár nohou, takže se o ně starejte od prvního dne," říká Dr. Charlotte Hawkins, specialista na dětské nohy, jejich vývoj a poruchy se sídlem v Londýně.

Jak se rozvíjejí nohy vašeho dítěte

Při narození má vaše dítě pouze 22 z plných 26 kostí v nohách a zbývající se pomalu vyvíjejí během celého dětství, přičemž celý proces končí přibližně v 16 až 18 letech života. Prvních několik let je velmi důležitých, protože kosti na nohou Vašeho dítěte jsou tvořeny z měkké, poddajné chrupavky. "Noha dítěte obsahuje více masa a chrupavky, jako skutečné kosti, proto je křehčí a poddajná," říká Dr. Hawkins.

Péče o nohy dítěte

Je důležité, abyste se ujistili, že oblečení, ponožky, měkké botičky a oblečení na spánek, které dáváte děťátku, jsou volné a netlačí nohy a prsty, ale dávají jim snadno prostor pro volný pohyb. Těsné noční oblečení může způsobit řadu poškození dětské nožičky, proto dr Hawkins doporučuje používat ponožky a ne dupačky nebo polodupačky na noc.

Je také důležité kontrolovat nohy Vašeho miminka či batolete pravidelně, zda na nich nejsou neviditelné poškození, jako např. puchýře. A ujistěte se, že nohy vašeho dítěte jsou čisté a suché za všech okolností. "Dětská noha se potí dvakrát více než noha dospělého, proto používejte pouze ponožky a boty vyrobené z prodyšného, ​​savého materiálu," říká Dr. Hawkins.

Ve skutečnosti, je to dobrý nápad, aby nějaký čas každý den bylo vaše děťátko bosé, takže může procvičovat své nohy a prsty. Udělejte hru z toho, lechtá svého dítěte na nohách, abyste ho povzbudili ohnout a roztáhnout svaly na nohou.

Chůze a první boty

Dítě, které právě začalo chodit projde až 176 kroků za minutu! Odborníci říkají, že čím déle dítě chodí bez bot, tím lépe, protože to umožní jeho nohám se přirozeně vyvíjet. Jistě, když se vaše batole začne učit chodit doma, nechte ho chodit bosá, pokud je podlaha čistá a bezpečná, protože to umožňuje rozvíjet nohy a posilovat bez omezení.

Jakmile vaše dítě udělá pár kroků s jistotou a může začít chodit venku, po nerovném povrchu, chraňte nohy prvními boty z pružných, lehkých a přírodních materiálů, jako je měkká kůže, s pružnou podrážkou a protiskluzovou úpravou.

Boty pro děti se mají kontrolovat každých šest až osm týdnů, protože dětské nohy průměrně narostou o dvě plné velikosti ročně, až do věku čtyř či pěti let. Nechte prostor minimálně 1,8 cm mezi koncem nejdelšího prstu vašeho dítěte a koncem jeho boty.
Dětské nohy rostou rychleji na jaře av létě a někdy v zimě téměř vůbec.

V našem e-shopu můžete zakoupit boty, které splňují doporučení odborníků, značky Starchild, PEDIPED i Liliputi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze